NIEZALEZNY ZAKLICZYNSKI SERWIS INTERNETOWY - WWW.ZAKLICZYN.COM

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: Chat ForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas[więcej...]

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: ChatForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas • [więcej...]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 Imieniny:

Informacje o gminie Zakliczyn


www.iportal.nano.pl


Sport w gminie Zakliczyn

pilka


W Zakliczynie działa najprężniejszy z klubów sportowych gminy Zakliczyn - Ludowy Klub Sportowy "Dunajec" Zakliczyn - jednosekcyjny z sekcją piłki nożnej reprezentowaną obecnie przez 5 drużyn: drużynę trampkarzy młodszych, trampkarzy starszych, juniorów młodszych, juniorów starszych oraz drużynę seniorów występującą w V lidze Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.


Jednosekcyjny Ludowy Klub Sportowy "Orzeł" Stróże to najstarszy klub sportowy w gminie Zakliczyn. LZS w Stróżach powstał w 1947 roku i od samego początku prowadził sekcję piłki nożnej. W Stróżach grano jeszcze przed wojną, a w czasie wojny na tzw. "łąkach dworskich" odbył się mecz piłkarski pomiędzy stacjonującymi w Stróżach żołnierzami niemieckimi a drużyną miejscowych (wynik 5:3).
W 1947 roku został formalnie powołany LZS Stróże, jego założycielami byli: Jan Kłusek, Aleksander Kaczmarczyk, Władysław Koścień, Melchior Włodarczyk. W 1958 roku zgłoszono drużynę do rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, gdzie występowała w klasie "C". W 1967 roku piłkarze uzyskali awans do klasy "B" i w latach następnych dwukrotnie walczyli w barażach - niestety bez powodzenia - o awans do klasy "A".
Obecnie LZS "Orzeł" Stróże prowadzi tylko jedna drużynę seniorów występującą w "C" klasie podokręgu Brzesko - Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.


Najmłodszym klubem w gminie Zakliczyn jest - Parafialny Klub Sportowy "Jedność" Paleśnica - założony w 1995 roku. PKS "Jedność" jest klubem jednosekcyjnym, prowadzi dwie drużyny piłkarskie. W 1997 roku, po niespełna dwuletnim przygotowywaniu obiektu (boisko o wymiarach 93x53 metry), zmontowaniu drużyny i treningach rozpoczęto rozgrywki w "B" klasie. W pierwszym roku rozgrywek drużyna zajęła 7 miejsce w tabeli, rok później była 5. W sezonie 2000/2001 drużyna seniorów uzyskała awans do Klasy "A". Po dwóch sezonach spadła do klasy "B". Juniorzy z Paleśnicy grają w klasie okręgowej z dość dobrymi wynikami. Na terenie stadionu obok boiska piłkarskiego znajduje się trawiaste boisko do gry w piłkę siatkową.

all rights reserved