NIEZALEZNY ZAKLICZYNSKI SERWIS INTERNETOWY - WWW.ZAKLICZYN.COM

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: Chat ForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas[więcej...]

Informacje o gminie Zakliczyn

menu
jak do nas dojechać?

co warto zobaczyć?

szlaki turystyczne

trasy rowerowe

na ryby

kalendarz imprez

proponowane wycieczki

agroturystyka


www.iportal.nano.pl


Szanowni Turyści
 

Pragnę Was w tym miejscu serdecznie zaprosić do odwiedzenia ziemi zakliczyńskiej, pięknego zakątka Pogórza, którego krajobraz obfitujący w przepiękne panoramy z charakterystycznym krajobrazem ruin zamku w Melsztynie na pewno dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń, a dobrze przygotowana baza rekreacyjna pozwoli na udany wypoczynek.
 


A w szczególności zapraszam do gminy Zakliczyn:- rodziny z dziećmi - na niewyczerpujące wędrówki po wzgórzach i wzdłuż dolin malowniczych potoków i rzek, połączone ze zwiedzaniem miejsc, które warto zobaczyć.

- amatorów pieszych wędrówek - na szlaki turystyczne prowadzące leśnymi drużkami, które dadzą Wam wytchnienie i będą znakomitą okazją do kontaktu z naturą.

- rowerzystów amatorów - na wyasfaltowane boczne drogi o bardzo małym ruchu (drogi nieprzelotowe) i wyczynowców na trochę trudniejsze i zarazem dłuższe trasy. Specjalnie dla rowerzystów amatorów wytyczono trzy atrakcyjne trasy rowerowe, które wiodą najpiękniejszymi zakątkami gminy Zakliczyn i dają okazję zobaczenia ciekawych zabytków.

- wędkarzy - na "takiego pstrąga" w Dunajcu i górskich potokach, a także w pobliskich jeziorach Czchowskim i Rożnowskim. Ponadto te naturalne kąpieliska malowniczo położone nad brzegami rzeki Dunajec to prawdziwy raj nie tylko dla samych wędkarzy, ale także dla spragnionych wypoczynku nad wodą rodzin.

- amatorów ciszy i spokoju - do kwater wiejskich położonych na zboczach wzgórz, w oddaleniu od innych gospodarstw. Polecam bacówkę na Jamnej gdzie można znaleźć ciszę i wiejski spokój.

- miłośników przyrody - do unikalnych stanowisk rzadkich roślin w otoczeniu wielkich połaci lasów z dala od cywilizacji.

all rights reserved