NIEZALEZNY ZAKLICZYNSKI SERWIS INTERNETOWY - WWW.ZAKLICZYN.COM

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: Chat ForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas[więcej...]

Informacje o gminie Zakliczyn

menu
jak do nas dojechać?

co warto zobaczyć?

szlaki turystyczne

trasy rowerowe

na ryby

kalendarz imprez

proponowane wycieczki

agroturystykawww.iportal.nano.pl


Na ryby


Najbardziej atrakcyjną dla wędkowania na terenie gminy Zakliczyn jest rzeka Dunajec. Fachowa literatura bardziej docenia odcinek wysokogórski tej rzeki, jednakże zakliczyński odcinek Dunajca stanowi też bardzo ciekawe łowisko zarówno dla wędkarzy muchowych, którzy przede wszystkim łowią tutaj lipienie, a także pstrągi jak i spinningistów dla których spektrum możliwości jest szerokie, począwszy od klenia, bolenia, brzany po szczupaka, a czasami głowacicę oraz pstrąga.

Trzeba przyznać, że Dunajec na tym odcinku nie jest rzeką łatwą, przeważnie (jeśli nie było dużych opadów) płytnie tutaj woda kryształowo czysta (1 klasa czystości). Co do sprzętu to najlepiej wybrać żyłkę dość grubą bo górski charakter tej rzeki na tym odcinku wymaga używania trochę mocniejszego sprzętu. 

Druga sprawa to spodniobuty, które w zasadzie są niezbędne. Często trzeba wejść głęboko do wody, żeby podać przynętę rybie.

I ważna sprawa odnośnie brodzenia, trzeba po prostu bardzo uważać. Nurt jest bardzo silny i często stojąc w wodzie po kolana woda wypłukuje nam spod nóg otoczaki. O wywrotkę nietrudno. Zwłaszcza należy uważać na przykosy, które są usypane w wielu przypadkach z luźnych kamieni, jeden krok i można się zapaść nawet o metr wgłąb.

Odnośnie łowisk to proponujemy sprawdzone miejsca:
- Faliszewice (stara opaska)
- Wesołów (Pobrzeże - przy punkcie poboru żwiru)
- Melsztyn (poniżej pali na starym moście)
- Zakliczyn (w rejonie mostu)

all rights reserved