NIEZALEZNY ZAKLICZYNSKI SERWIS INTERNETOWY - WWW.ZAKLICZYN.COM

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: Chat ForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas[więcej...]

Informacje o gminie Zakliczyn


www.iportal.nano.pl


Proponowane wycieczki

Gmina Zakliczyn może także stanowić doskonałą bazę do krótkich wypadów poza jej granice. Rodzaj środka transportu należy wybrać samemu (rower, samochód, komunikacja zbiorowa, pociąg). Nasze propozycje nie wyczerpują w pełni wszystkich możliwości jakie daje pobyt w gminie Zakliczyn. Na naszej liście propozycji umieściliśmy miejscowości w najbliższej odległości od Zakliczyna - nie są to znane turystyczne i oblegane przez tłumy ale mają "coś" w sobie unikalnego dlatego też proponujemy wycieczki do:

- Dębna (23 km) - do zamku muzeum, stanowiącego jedyny na południu Polski przykład póżnogotyckiej architektury obronnej.

- Czchowa (12km) - ośrodka sportów wodnych. Odrestaurowana Baszta zamku w Czchowie jest doskonałym punktem widokowym na dolinę Dunajca.

- Kąśnej Dolnej (17km), gdzie mieści się jedyny zachowany do naszych czasów w Polsce dworek - muzeum Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego męża stanu, kompozytora i wirtuoza fortepianu. W sezonie odbywają się tam koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu największych gwiazd.

- Rożnowa (25km) - znanego letniska nad Jeziorem Rożnowskim, z przystanią żeglarską, licznymi ośrodkami wypoczynkowymi i polem namiotowym.

- Tropia i zamku "Tropsztyn" (20km) - pustelnia Św. Świerada położona nad Jeziorem Czchowskim podobnie jak odbudowany przez prywatnego inwestora zamek "Tropsztyn" kryjący według legendy wielki skarb południowoamerykańskich Inków.

- Ciężkowic (19km) - malowniczego miasteczka na Pogórzu, w sąsiedztwie którego mieści się rezerwat przyrody nieożywionej "Skamieniałe Miasto" oraz Muzeum Przyrodnicze z kolekcją ptaków i zbiorami trofeów myśliwskich.

- Tuchowa (22km) - miasteczko na Pogórzu słynne z cudownego obrazu Matki Boskiej mieszczącego się w przepięknym zespole klasztornym Ojców Redemptorystów.

- Tarnowa (25km) - miasta z wieloma zabytkami. Jedyne w Polsce muzeum ze stałą ekspozycją dotyczącą polskich Romów.

- Wieliczki (70km) - słynnej nie tylko w Polsce, ale także i na całym świecie zabytkowej kopalni soli.

- Krakowa (85km) - najchętniej odwiedzanego przez zagranicznych turystów miasta w Polsce. Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Teatr im. J.Słowackiego to tylko kilka z jego bogatych atrakcji.

all rights reserved