NIEZALEZNY ZAKLICZYNSKI SERWIS INTERNETOWY - WWW.ZAKLICZYN.COM

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: Chat ForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas[więcej...]

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: ChatForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas • [więcej...]

Dzisiaj jest: piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny:

Informacje o gminie Zakliczyn


www.iportal.nano.pl


Oświata w gminie Zakliczyn


Ze względu na bardzo duże zróżnicowanie poszczególnych miejscowości pod względem liczby mieszkańców - na terenie gminy funkcjonuje 9 szkół podstawowych oraz powstałe 1 września 1999 roku dwa gimnazja: w Zakliczynie i Paleśnicy. Najmłodsi mieszkańcy gminy znajdą opiekę w 3 przedszkolach.

Gmina posiada dwa autobusy z przeznaczeniem na dowóz dzieci do szkół. Są to: Jelcz 090 wyprodukowany w 1999r. oraz Autosan H-9 wyprodukowany w 1989r. Autobusy te pokonują dziennie ponad 300 km, przewożąc około 600 uczniów.

Występującym nadal brakiem bazy oświatowej gminy jest niedostateczne wyposażenie obiektów w sale gimnastyczne i boiska sportowe, które to urządzenia mogłyby służyć także pozostałej ludności gminy.

Młodzież w naszej gminie po ukończeniu Gimnazjum możliwość dalszego kształcenia w nowoczesnym i dobrze wyposażonym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego. Szkoła ta ma pozytywny wpływ na jakość czynnika ludzkiego i stwarza perspektywę na podniesienie poziomu wykształcenia mieszkańców gminy Zakliczyn jak i najbliższej okolicy.

Dorośli mogą uzupełnić swoją wiedzę w 3 letnim Wieczorowym Liceum Ogólnokształcącym na podbudowie ZSZ i Technikum Budowlanym oraz Technikum Mechanicznym na podbudowie ZSZ zorganizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie.

all rights reserved