NIEZALEZNY ZAKLICZYNSKI SERWIS INTERNETOWY - WWW.ZAKLICZYN.COM

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: Chat ForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas[więcej...]

Informacje o gminie Zakliczyn


www.iportal.nano.pl


Szkoły w Zakliczynie


Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
ul. Malczewskiego 56 tel.(14) 66 53 124
www.gimnazjum.zakliczyn.pl


Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum jest kontynuatorem założonej w xxx roku Szkoły Trywialnej mieszczącej się w jednej z kamienic w zakliczyńskim rynku. Obecnie w skład Zespołu Szkół wchodzi: Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich oraz Gimnazjum im. bł. Ojca Krystyna Gondka. Obecny budynek szkoły tzw. "tysiąclatka" został oddany do użytku w 1960 roku. W wrześniu 2001 roku najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej (klasy I-III) powrócili do dawnego budynku w Rynku (do 1998 roku mieścił się tam ZSP). Szkoła posiada własną sale gimnastyczną oraz zaplecze sportowe. Wizytówką szkoły jest bardzo dobrze wyposażona sala informatyczna.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Piłsudskiego

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego
ul. Grabina 57 32-840 Zakliczyn tel./fax.(14) 6653409

www.zsp-zakliczyn.pl


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie jest oświatową wizytówką nie tylko samego Zakliczyna, ale i całej gminy Zakliczyn. Reprezentuje on tradycje założonej przez mgr Władysława Kowala w 1959 roku Zasadniczej Szkoły Przysposobienia Zawodowego, która kształciła w dwóch kierunkach proponując dziewczętom - krawiectwo, a chłopcom szewstwo. W 1965 roku szkoła otrzymała nazwę Zasadniczej Szkoły Mechanizacji Rolnictwa. W latach siedemdziesiątych wybudowano warsztaty szkolne. W roku 1989 na bazie ZSZ i Liceum Zawodowego utworzono Zespół Szkół Zawodowych. 11 listopada 1992 roku szkoła otrzymała sztandar oraz imię Józefa Piłsudskiego. 1 września 1993 roku rozpoczęto budowę nowego budynku szkolnego, który został oddany do użytku 1 września 1998 roku. Od stycznia 1999 organem prowadzącym szkołę jest Starostwo Powiatu Ziemskiego w Tarnowie. Pod koniec 2003 roku oddano do użytku długo oczekiwaną halę sportową przy tej szkole.

 

all rights reserved