<
NIEZALEZNY ZAKLICZYNSKI SERWIS INTERNETOWY - WWW.ZAKLICZYN.COM

Strona GłównaAktualnościMagazyn SERWIS: Gmina ZakliczynZakliczynWioskiTurystykaAgroturystyka LegendyAutobusy PKSInformator DODATKI: Chat ForumE-Kartki Księga Gości Katalog WWW Bezpłatne ogłoszeniaReklamaInfo o nas[więcej...]

Aktualnosciwww.iportal.nano.pl

23. Czym jest "Tolerancja"? 2004-03-14 09:42

Poszukiwaniem odpowiedzi na to i inne pytania zajęli się uczestnicy zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie sesji naukowej upamiętniającej 400-setną rocznicę śmierci Fausta Socyna - przywódcy Arian, których prężny ośrodek działał w Lusławicach."Faust Socyn - życie i działalność" to tytuł pierwszego referatu wygłoszonego przez Wojciecha Latochę - studenta prawa z Rzeszowa.

Następnie dr hab. Krzysztof Pilarczyk z Uniwersytetu Jagielońskiego przedstawił referat na temat: "Rzeczpospolita polsko-litewska wobec innowierców. W poszukiwaniu modelu koegzystencji kultur."

Reprezentująca Liceum Ogólnokształcące z Brzeska p. mgr. Bernadetta Styczeń wygłosiła referat na temat: "Bogactwo kulturowe w literaturze polskiej".

Dr Adam Workowski zajął się problemem: "Doktryny filozoficzne, a tolerancja".

Po krótkiej przerwie na kawę odbyła się dyskusja, w trakcie której m.in. zastanawiano się nad współczesnym wymiarem tolerancji zarówno w wymiarze globalnym jak i stricte lokalnym.

Konferencję zorganizowała mgr Danuta Skalska-Cygan. Całość prowadził dr Przemysław Nowogórski.Konferencji towarzyszyła wystawa fotograficzna: "W starym gnieździe ariańskim" prezentująca miejsca związane z Faustem Socynem.


<< wstecz    2004-03-14 09:42 skomentuj | komentarze [0] |  | 

all rights reserved