temat: Eurowybory - Kandydaci
treść:
Trzy dni pozostało do wyborów europejskich. Z racji długiego weekendu rozpoczęły się już pierwsze przygotowania w lokalach do głosowania. Tymczasem wszyscy narzekają, że kampania jest niemrawa i brakuje informacji o kandydatach. By Wam pomoc w podjęciu właściwej decyzji prezentujemy pełną listę kandydatów do parlamentu europejskiego jaką otrzymacie w dniu głosowania.
Polska została podzielona na 13 okręgów wyborczych, w których wybierzemy 54 eurodeputowanych. Nie wiadomo, ile mandatów przypada na okręg - rozstrzygnie się to w dniu wyborów. Ordynacja wyborcza uzależnia liczbę mandatów od frekwencji w danym okręgu - tam, gdzie będzie wyższa, więcej kandydatów dostanie się do PE. Żeby uczestniczyć w podziale mandatów, komitet musi przekroczyć 5-procentowy próg wyborczy.

Oto i kandydaci: (dane PKW)

Lista Nr 1 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej

1. Klich Bogdan Adam, lekarz medycyny, Kraków
2. Sonik Bogusław Andrzej, prawnik, Kraków
3. Grzegorek Krzysztof Józef, lekarz medycyny, Skarżysko Kamienna
4. Gut-Mostowy Andrzej Józef, ekonomista
5. Gacek Urszula Józefa, doradca firm, Tarnów
6. Reichert-Kądziołka Elżbieta Helena, radca prawny, Nowy Sącz
7. Szczurek Stanisław, inżynier górnik, Trzebinia
8. Matusik Katarzyna Irena, pracownik administracji samorządowej, Kraków
9. Grzanka Robert Adam, doktorant, Kraków
10.Stawowy Grzegorz Klaudiusz, pracownik administracji samorządowej, Skidziń

Lista Nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy

1. Olszewski Mariusz Jacek, dziennikarz, Kielce
2. Możdżeń Stefan, historyk, Kielce
3. Borowiec Jan, budowlaniec, Kielce
4. Majcher Krzysztof, elektryk, Starachowice
5. Banasik Jacek Paweł, rolnik, Ruda Śląska
6. Domagała Zbigniew, rolnik, Ruda Śląska
7. Durczyński Waldemar Józef, mechanik, Zabrze
8. Forma Dariusz, monter, Ruda Śląska

Lista Nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej

1. Rutowicz Leopold Józef, doradca ekonomiczny, Myślenice
2. Bednarczyk Małgorzata Joanna, pracownik naukowy, Kraków
3. Więch Małgorzata, handlowiec, Kielce
4. Grzybek Leon, przedsiębiorca, Kraków
5. Głogowski Adam, inż. elektryk, Kielce
6. Szlęk Agnieszka, pracownik administracji samorządowej, Sielec Kolonia
7. Kubicka Zofia, pracownik administracyjno-biurowy, Kielce,
8. Balcerowski Jacek, nauczyciel, Ostrowiec Świętokrzyski
9. Meducki Zbigniew, leśnik, Huta Nowa
10.Płusa Marek, pracownik administracji rządowej, Busko-Zdrój

Lista Nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

1. Podgórski Bogdan Leszek, politolog, Kraków
2. Szejna Andrzej Jan, prawnik, Warszawa
3. Grzebisz-Nowicka Zofia, ekonomista, Warszawa
4. Brzozowska Joanna Ewa, mgr stosunków międzynarodowych, Kraków
5. Półchłopek Aleksander Andrzej, mgr inż. budownictwa, Krynica - Zdrój
6. Grzywacz Jan Roman, ekonomista, Bochnia
7. Bazuła Krzysztof Robert, nauczyciel, Tarnów
8. Łagisz Magdalena, biolog, Kraków

Lista Nr 5 - Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej

1. Michalkiewicz Stanisław, publicysta, Warszawa
2. Popiela Wojciech, ekonomista, Tarnów
3. Poterała Andrzej, przedsiębiorca, Końskie
4. Sierant Maciej, geolog, Kraków
5. Kenig Jerzy, przedsiębiorca, Kielce
6. Paciej Andrzej, nauczyciel, Piątkowa
7. Kępkowski Henryk, przedsiębiorca, Kielce
8. Kiedik Aleksander, nauczyciel, Bochnia
9. Chowaniec Tomasz, leśnik, Nowy Targ
10.Bajer Marcin, informatyk, Dobczyce

Lista Nr 6 - Narodowy Komitet Wyborczy Wyborców

1. Lassota Józef, inżynier mechanik, Kraków
2. Krupa Maciej Adam, publicysta, Zakopane
3. Korzeniewska Izabela Anna, politolog, Miedziana Góra
4. Brzeska-Lebiecka Agata, urzędnik, Brzesko
5. Grzyb Zbigniew Stanisław, przedsiębiorca, Roczyny
6. Warszawski Michał, ekonomista, Kielce
7. Matczuk Władysław, ekonomista, Nowy Sącz
8. Ożóg Marcin, inżynier ochrony środowiska, Skarżysko - Kamienna
9. Moczulski Leszek Robert, polityk, Warszawa

Lista Nr 7 - Komitet Wyborczy Inicjatywa dla Polski

1. Zacharzewski Andrzej Jakub, adwokat, Kraków
2. Kusek Bogdan Bronisław, prywatny przedsiębiorca, Kielce
3. Milczanowski Jacek Eugeniusz, aktor, Kraków
4. Kustra Andrzej Piotr, chirurg, Adamów
5. Nowak Jolanta, nauczycielka, Starachowice
6. Chudzik Monika, studentka, Skarżysko - Kamienna
7. Kuchta Daniel Waldemar, informatyk, Łopuszno
8. Remi Zenon Andrzej, architekt, Zakopane
9. Sadowska Sylwia Joanna, prawnik, Łomnica Zdrój
10.Kasiarz Magdalena Joanna, prawnik, Kraków

Lista Nr 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej

1. Linde-Lubaszenko Edward Ryszard, aktor, Kraków
2. Nadolski Roman Bogdan, nauczyciel akademicki, Kielce
3. Kapka Zdzisław Ryszard, trener piłki nożnej, Kraków
4. Janik Artur Stanisław, elektroenergetyk, Tarnów
5. Głowacki Andrzej Paweł, architekt wnętrz, Kraków
6. Dziura - Rosa Barbara, lekarz, Kraków
7. Rosińska Katarzyna, dziennikarz, Kraków
8. Zygadło Marek Konstanty, terapeuta, Kraków
9. Ziobro Monika, ekonomista, Kraków
10.Gomulec Jacek, nauczyciel, Nowy Sącz

Lista Nr 9 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. Bielan Adam, poseł, Kraków
2. Olendzka Halina Bronisława, lekarz, Kielce
3. Sepioł Janusz Jan, pracownik naukowy, Kraków
4. Prażuch Wacław, inżynier informatyk, Tarnów
5. Krawiński Ludomir, prawnik, Nowy Sącz
6. Tomasik Mariusz, prawnik, Ćmielów
7. Dulińska Magdalena Anita, prawnik, Kraków
8. Skorupa Tadeusz, przedsiębiorca, Podczerwone
9. Czajkowski Piotr, językoznawca, Skarżysko-Kamienna
10.Gilarski Mirosław, pracownik samorządowy, Kraków

Lista Nr 10 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

1. Pęk Bogdan, poseł, Kraków
2. Haydukiewicz Lech Stanisław, nauczyciel akademicki, Kraków
3. Szarek Sławomir Aleksander, magister inżynier elektronik, Kielce
4. Martyka Zbigniew Leszek, lekarz medycyny, Tarnów
5. Wieczorkowski Jan Andrzej, inżynier, Rabka
6. Bereza Jan, politolog, Krzeszowice
7. Ciągło Edward, fizyk, Gołkowice Dolne
8. Nowak Lucjana, nauczycielka, Starachowice
9. Salita Jan, inżynier budownictwa, Goździelin
10.Stachura Piotr, student, Przeciszów

Lista Nr 11 - Komitet Wyborczy Wyborców - Ogólnopolski Komitet Obywatelski-OKO

1. Stachera Tomasz, ekonomista, Pruszków
2. Babuśka Marek Józef, inżynier konstruktor, Tarnów
3. Miszczyk Bogusław Adam, specjalista dyplomacji i stosunków międzynarodowych, Kielce
4. Bartnik Stefan, antykwariusz, Solec-Zdrój
5. Goncerz Adam Kazimierz, inżynier energetyk, Kraków
6. Gwizd Wiesław, trener karate, Tarnów
7. Wtorkiewicz Bogumił Aleksander, artysta plastyk, Kielce
8. Zurzycki Witold Lechosław, inżynier budownictwa, Kraków

Lista Nr 12 - Komitet Wyborczy Unii Wolności

1. Onyszkiewicz Janusz Adam, matematyk, Warszawa
2. Okoński Jan Józef, przedsiębiorca, Kraków
3. Kuźniak Brygida Justyna, prawnik, Kraków
4. Zieliński Tomasz, adwokat, Tarnów
5. Buszek Artur Ziemowit, student, Kraków
6. Kruzel Tomasz Maksymilian, student, Staszów
7. Solarz Agnieszka Sylwia, magister stosunków międzynarodowych, Kraków
8. Odroń Dariusz Sławomir, ekonomista, Kraków
9. Rozmarynowicz Michał Maria, prawnik, Kraków
10.Baluch Wojciech Jan, nauczyciel akademicki, Kraków

Lista Nr 13 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

1. Siekierski Czesław Adam, nauczyciel akademicki, Warszawa
2. Sztorc Andrzej, rolnik, Wola Rzędzińska
3. Jarecka-Gomez Joanna, doradca do spraw europejskich, Poręba Wielka
4. Soska Jacek, inżynier zootechnik, Jeżówka
5. Madej Małgorzata, matematyk, Kraków
6. Domanus Łukasz, ekonomista, Jasienica
7. Michałek Kazimierz Władysław, lekarz, Alwernia
8. Długowolski Bogusław Florian, inżynier rolnictwa, Opatów
9. Bodo Robert, dziennikarz, Skarżysko-Kamienna

Lista Nr 14 - Koalicyjny Komitet Wyborczy KPEiR - PLD

1. Stachura Włodzimierz, elektronik, Piaseczno
2. Polak Adam, nauczyciel akademicki, Kraków
3. Krajewski Maciej, prawnik, Nowy Sącz
4. Kozioł Piotr, doradca podatkowy, Trzebinia
5. Turkiewicz-Świeboda Maria, pracownik biurowy, Warszawa
6. Bocian Jan, inżynier chemik, Świętochłowice
7. Oplustil Jakub, prawnik, Rybnik

Swój głos będziemy mogli oddać w niedzielę od 8.00 do 22.00.
data dodania: 2004-06-09 20:44
dodał:
komentarze:
tragedia kogo wysylacie na deputowanych dlugowolski?
data dodania: 2005-02-17 13:21
dodał: przeciwnik
ytjap lovhpawu fzrnhb evoxrjgh ykaxh avizytoux usnbwrjxg
data dodania: 2008-07-31 04:23
dodał: kftmw jfgnx
QpFd4R <a href="http://ijkswdkodzay.com/">ijkswdkodzay</a>, [url=http://gsyayrpyslht.com/]gsyayrpyslht[/url], [link=http://vvgxzwvbatvl.com/]vvgxzwvbatvl[/link], http://qaqoxyvepvhk.com/
data dodania: 2010-03-01 19:01
dodał: EMnhWQgdMUMpnsXbxX
gQ1TkF <a href="http://maipmwbkpkjw.com/">maipmwbkpkjw</a>, [url=http://tousmyhbdqke.com/]tousmyhbdqke[/url], [link=http://jyfjafaglxgo.com/]jyfjafaglxgo[/link], http://itlfyuhtcank.com/
data dodania: 2010-06-13 20:18
dodał: XKrCMaYNzpxwMnGePcM